İndirim!

Bhakti Yoga Hindistan’da Aşk Öğretisi (Kutalmış Fidan)

Orijinal fiyat: ₺140.00.Şu andaki fiyat: ₺120.00.

Kategoriler: Etiketler: , ,

Açıklama

Bhakti Yoga, Hindistan’daki birçok öğretiden biridir ve Tanrı Viṣṇu etrafında şekillenmiştir. Bu öğreti, Doğu’dan ve Batı’dan birçok araştırmacının ilgisini çekmiştir.  Bu araştırmacılar bazı nedenlerden ötürü onun ortaya çıkışı ve gelişimi ile ilgili birbirinden farklı sonuçlara ulaşmıştır. Çoğunlukla göz ardı edilmesine karşın Bhakti Yoga, modern tarih anlayışının çok ötesine uzanan bir geçmişten günümüze kadar uzanmıştır.

Bhakti öğretisinin temelinde sevginin güçlenmesi ve ilahi aşka dönüşmesi yattığından, Tasavvuf ile birçok benzerlik taşımaktadır. Fakat Bhakti Yoga Hindistan’da büyüyüp geliştiğinden çok daha taşkın ve latif bir şekil almıştır. Birçok biçime girmiştir. Zira bu coğrafya son derece güçlü bir ezoterik birikime sahiptir.

Āḻvārlar’dan Çaitanya’ya kadar uzanan Hint ezoterizminin önemli isimlerinin Bhakti Yoga’yı nasıl ele aldığını keşfedeceksiniz. Hindistan ve özelde Hinduizm’in nasıl bir işleyişi olduğunu anlayacaksınız. Sınırlarının ya da daha doğru bir tabirle sınırsızlığının nerelere ulaşabildiğini deneyimleyeceksiniz.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Bhakti Yoga Hindistan’da Aşk Öğretisi (Kutalmış Fidan)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir