İndirim!

Hint Dinleri (Feyyaz Karayi)

Orijinal fiyat: ₺140.00.Şu andaki fiyat: ₺120.00.

Kategoriler: Etiketler: ,

Açıklama

“Hindu kelimesi aslında büyük bir nehrin Sindhu isminden gelir , ama bu isim zamanla nehrin etrafında yaşayan insanlara ve dinlerine verilmiştir. Öyle ki bugün Hindu kelimesinin sadece dini boyutu akla gelir. Hinduizm, Hint Alt Kıtası’ndaki belki de dünyadaki en karışık ve hayret verici dindir. Bu nedenle Hinduizm’in tarifini yapmak, İslam, Hristiyanlık Yahudilik gibi semavi dinlerin tariflerini yapmak kadar kolay değildir”

“Bunun üzerine ağaç, dalını eğerek onun eline uzandı. Mahamaya, en küçük bir acı çekmeden bebeğini dünyaya getirdi. Yeni doğan bebeğe dünyaya geldikten sonra sırada gelecekteki eşi ve sonraları altında nihai hakikate ulaşacağı Bodhi Ağacı meydana geldi. Buddha’nın doğumuyla dünya coşmaya başladı, art arda depremler oldu dünyayı baş döndürücü bir konu kapladı ve tuzlu sular tatlandı.”

“Her ne kadar Sikhlerin geneli Adi Granth’ın içeriğinden habersiz olsalar da onu çok kutsal sayar , ona yüksek değer biçer, büyük saygı gözetirler. Sikhler bu kitabı harikulade ve kutsal bir şahsiyet gibi görür ve son guruları olarak kabul ederler.”

Hint Dinleri, Hinduizm, Budizm ve Cainizm gibi zengin gelenekleri içeren inceleyen, kapsamlı bir kitaptır. Tarih, inançlar, ritüeller ve kültürel bağlam üzerinden Hindistan’ın dini çeşitliliğini anlamak için bilgiler içerir.

Değerlendirmeler

Henüz değerlendirme yapılmadı.

“Hint Dinleri (Feyyaz Karayi)” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir